Η σύμπραξη
Η σύμπραξη του JoInME
Η σύμπραξη του JoInME αποτελείται από 6 οργανισμούς προερχόμενους από 6 Ευρωπαϊκές χώρες (Γαλλία, Ουκρανία, Ολλανδία, Ελλάδα, Κύπρος, Λιθουανία), που ο κάθενας συνεισφέρει με ένα διαφορετικό αλλά ουσιαστικό σύνολο δεξιοτήτων. Η σύμπραξη περιλαμβάνει οργανισμούς με διαφορετικό υπόβαθρο (ICT, εκπαιδευτική τεχνολογία, ανώτατη εκπαίδευση, ιδρύματα που επενδύουν σε εκαίδευση σχετική με ICT για τους φοιτητές τους και καθηγητές που ενδιαφέρονται να υιοθετήσουν ICT στην εκπαιδευτική διαδικασία.